با سلام خدمت کاربران گرامی سایت امروز همراه شما هستیم با آموزش اتصال PS4 به موبایل توسط playstation app

شاید برای شما جالب بوده باشد که بخواهید از طریق تلفن هوشمند خود  کنسول‌تان را کنترل کنید و یا حتی از صفحه‌نمایش گوشی همراه خود به‌عنوان تلویزیون جهت بازی استفاده کنید. امروز هر آنچه نیاز هست برای آشنایی با برنامه PlayStation App  را به شما آموزش خواهیم داد.

معرفی برنامه PlayStation App:

برنامه PlayStation App در اولین نسخه عرضه خود در سال ۲۰۱۱ تنها برای دسترسی به اکانت PSN ساخته‌شده بود و شما تنها به تروفی های اکانت خود و خریدهای خود از فروشگاه دسترسی داشتید تا در سال ۲۰۱۴ پس از معرفی گوشی جدید سونی (Xperia Z3)  با آپدیت‌های مختلف گزینه‌های Connect To PS4 و Remote To Play به این برنامه اضافه گردید. حال شما با این برنامه می‌توانید از طریق گوشی هوشمند کنترل کنسول خود را در دست بگیرید و همانند کنترلر دستگاه فعالیت خود را با گوشی هوشمند جای دسته کنسول انجام بدید بهترین و جذاب‌ترین بخش استفاده از این برنامه اتصال کنسول به گوشی همراه و ریموت کردن صفحه گوشی سونی خود به‌عنوان صفحه‌نمایش همراه است ک باعث جذابیت این برنامه شده است. حال به سراغ آموزش اتصال کنسول به گوشی همراه می‌رویم.

 

آموزش و نحوه اتصال کنسول PlayStaion 4 به دستگاه موبایل توسط PlayStation App:

  • اول‌ از همه برنامه PlayStation App را بنا بر سیستم‌عامل گوشی خود دانلود کنید.

 

لینک دانلود PlayStation App برای ایفون         لینک دانلود PlayStation App برای اندروید

توجه داشته باشید برای اتصال و ریموت و استفاده از تلفن هوشمند خود جهت ریموت صفحه‌نمایش حتماً باید گوشی شما برند سونی و بالاتر از Xperia Z3 باشد!

  • تلفن هوشمند خود و کنسول PlayStation 4 را به یک اینترنت متصل کنید
  • تنظیمات (Setting) کنسول را انتخاب کنید.

 

آموزش اتصال PS4 به موبایل

  • گزینه PlayStation App Conneection Settings را پیدا و انتخاب کرده
  • حال تنها گزینه موجود Add Device است، آن را انتخاب کنید و سپس به شما کد ۸ رقمی خواهد داد
  • حال وارد برنامه PlayStation App شوید و گزینه Connect to PS4 انتخاب کنید (به یاد داشته باشید برای متصل کردن گوشی همراه به کنسول نیازی به ثبت‌نام یا وارد شدن به اکانت PSN خود ندارید)

 

آموزش اتصال PS4 به موبایل

  • حال در صفحه فوق پس از اسکن کوتاه کنسول خود را مشاهده می‌کنید. کنسول را انتخاب کرده و کد ۸ رقمی که در مرحله ۵ به شما داده است را وارد کنید (اگر کنسول شما توسط برنامه PlayStation App رؤیت نشد مطمئن شوید کنسول شما و گوشی همراهتان متصل به یک اینترنت و یک مودم هستند و از اتصال آن به اینترنت مطمئن شوید و سپس مجدد اسکن کنید)

آموزش اتصال PS4 به موبایل

  • پس از واردکردن کد ۸ رقمی درون‌گوشی همراه خود به‌صورت خودکار به کنسول متصل می‌شوید و می‌توانید کنترل کنسول خود را توسط گوشی بر عهده بگیرید

 

آموزش اتصال PS4 به موبایل

توجه داشته باشید که اگر اینترنت شما ضعیف باشد احتمال قطع و وصل شدن مکرر بین گوشی شما و کنسول زیاد است لذا سرعت خوب و کیفیت بالا اینترنت جهت برقراری اتصال به کنسول الزامی است.

امیدوارم از این آموزش نهایت استفاده را برده باشید چنانچه سؤال و یا پیشنهادی در این زمینه‌دارید می‌توانید  با ارسال کامنت آن را بیان کنید.