امروزه در دنیای مجازی برای هر عملی به یک حساب کاربری و یا به اصطلاح عموم اکانت نیازمند هستید. در دنیای مجازی شبکه‌های مختلفی وجود دارند که برای استفاده ار آن‌ها باید یک حساب کاربری در آن داشته باشید؛ ولی همه و همه در باطن یک هدف را دنیال می‌کنند و آن هم هویت دادن به یک شخص در دنیای مجازی و امکانات دیگری است. حال در این دنیای بزرگ اکانت‌ها ما می‌خواهیم قسمت کوچکی از آن را برای شما بازگو و نحوه ساختن یک حساب کاربری برای خود را توضیح بدهیم.

یکی از محبوب‌ترین شبکه‌ها در بین جامعه گیمر‌ها به خصوص در بین کنسول باز‌ها شبکه پلی‌استیشن هست. شما با ایجاد یک اکانت PSN می‌توان از مزایایی هم‌چون تماس صوتی و شرکت در پارتی بین دوستانتان، دسترسی به بخش آنلاین بازی‌ها، و صد‌ها امکانات دیگر که شرکت سونی در اختیار شما با داشتن یک حساب به مشترکین خود اعطا می‌کند. شما با ساخت اکانت PSN مشترک حقیقی و حقوقی پلی‌استیشن هستید. ما در این مقاله شما را در ساخت این حساب راهنمایی می‌کنیم.

 

۱- اگر شما برای اولین بار کنسول را روشن کرده‌اید با صفحه زیر مواجه می‌شوید. بر‌روی New User کلیک کنید تا صفحه بعدی برای شما نمایش داده شود. اما اگر شما وارد محیط کاربری کنسول خود شده‌اید، دکمه PS موجود در دسته را فشار دهید تا صفحه‌ Quick Menu نمایش داده شود. از قسمت Power گزینه Switch User را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اکانت PSN

۲- در صفحه Create a User را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اکانت PSN

۳- گزینه Accept را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اکانت PSN

۴- Next را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اکانت PSN

۵- در این قسمت اگر از قبل اکانتی دارید میتوانید Username یا همون ایمیلتون و Password رو وارد کنید و وارد اکانت خود بشین در غیر این صورت برای ساخت اکانت جدید گزینه New to PlayStaition Network? Create an Account را انتخاب کنید.

آموزش ساخت اکانت PSN

۶- Sing Up Now را انتخاب کنید. توجه کنید از این مرحله به بعد سرعت اینترنت شما بسیار حائز اهمیت است؛ پس اگر دستگاه‌های دیگری به شبکه اینترنت متصل هستند موقتا آن‌ها را قطع کنید تا مشکلی در ساخت اکانت برای شما پیش نیاید.

اکانت PSN

۷- در این قسمت ریجن اکانت شما مشخص می‌شود. اگر شما قصد ساخت اکانت ریجن یک دارید United States را انتخاب کنید و اگر قصد ساخت اکانت ریجن دو را دارید United Kingdom را انتخاب کنید. در این آموزش ما از اکانت ریجن دو استفاده کرده‌ایم. بعد از انتخاب کشور و زبان شما باید تاریخ تولد خود را به میلادی در قسمت‌های مشخص شده وارد کنید. توجه کنید شما باید تاریخ تولد خود را به نحوی وارد کنید که سن شما از ۱۸ سال به بالا باشد و هم‌چنین تاریخ تولدی را که وارد می‌کنید حتما به یاد داشته باشید چون اگر رمز خود را فراموش کنید و یا برای تغییر رمز اکانت خود به تاریخ تولدی که در این قسمت وارد کرده‌اید نیاز دارید.

اکانت PSN

۸- این قسمت را با توجه به عکس پر کنید. این مشخصات مربوط به ریجن دو است ولی اگر شما در مرحله قبلی کشور را United States انتخاب کردید باید به ترتیب این مشخصات را در قسمت‌های مربوطه قرار بدهید تا شما صاحب اکانت ریجن ۱ بشوید.

State/Province: Delaware
City: Wilmington
Postal Code: 19801

اکانت PSN

۹- در این قسمت ایمیل آدرس و پسورد خود را وارد کنید. شما باید ایمیلی را وارد کنید که به آن دسترسی داشته باشد چون از طرف شرکت سونی ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که در مراحل بعدی به آن نیاز خواهیم داشت. در قسمت پسورد شما باید از حروف کوچک و بزرگ و علائم و حروف استفاده کنید تا پسورد قوی و قابل قبول باشد. در قسمت Confirm Password دقیقا پسورد خود را تکرار کنید و بعد از آن تیک گزینه Yes, I would like to receive info and offers related to PlayStation and Sony را بردارید تا ایمیل های ناخواسته و تبلیغاتی از طرف سونی کمتر برای شما فرستاده شود و Next را انتخاب کنید.

اکانت PSN

۱۰- در قسمت Online ID شما باید یک شناسه برای خود انتخاب کنید. شناسه نباید قبلا در شبکه پلی استیشن وجود داشته باشد و یا تکراری باشد، با این شناسه شما در قسمت آنلاین شبکه پلی استیشن شناسایی خواهید شد و دوستان شما از همین شناسه برای شما درخواست دوستی خواهند فرستاد. قسمت‌های بعدی شما اسم و فامیل خود را وارد می‌کنید. با انتخاب Choose Avatar هم می‌توان بین عکس‌های پیش فرض آواتاری برای خود برگزینید.

اکانت PSN

۱۱- در سه مرحله بعدی تمامی گزینه‌های مربوط به نمایش اطلاعات شما در شبکه پلی‌استیشن است که می‌توانید هر کدام را بر اساس حریم شخصی خود انتخاب کنید. در این صفحه شما می‌‌توان اطلاعات مربوط به نمایش تروفی‌ها، فعالیت‌ها و بازی‌های شما است. بعد از انجام تمامی مراحل گزینه Confirm را انتخاب کنید.

اکانت PSN

۱۲- در این قسمت اطلاعات مربوط به فرستادن درخواست دوستی، نمایش اسم واقعی شما به دوستان خود، جست‌وجو با اسم واقعی و پیدا کردن بازیکن‌ها با اطلاعاتی که از شما در اختیار دارند. بعد از تکمیل این قسمت‌ها Confirm را انتخاب کنید.

اکانت PSN

۱۳- این قسمت اطلاعات مربوط به دیدن لیست دوستان شما توسط دیگران، دیدن بازی‌ها و اسم واقعی شما توسط افراد دیگر، درخواست دیدن بازی و دیدن قابلیت Off-Console Availability است. سپس گزینه Confirm را انتخاب کنید.

اکانت PSN

۱۴- Accept را انتخاب کنید.

اکانت PSN

۱۵- این قسمت ایمیلی از طرف شرکت سونی جهت تائید ایمیل و مشخصات شما فرستاده شده است. برای تائید شما باید وارد ایمیل خود که در مرحله ۹ وارد کرده‌اید شوید و در ایمیل شرکت سونی گزینه Verify Now را کیلک کنید و سپس گزینه Already Verified را در کنسول انتخاب کنید.

اکانت PSN

اکانت PSN

۱۶- گزینه Continue را انتخاب کنید.

اکانت PSN

۱۷- در سه صفحه بعدی Do This Later را انتخاب کنید.

اکانت PSN

۱۸-

اکانت PSN

۱۹-

اکانت PSN

۲۰- Next را انتخاب کنید تا وارد صفحه بعد بشوید.

آموزش ساخت اکانت PSN

۲۱- در این مرحله Skip را انتخاب کنید.

اکانت PSN

۲۲- OK را انتخاب کنید.

اکانت PSN

تبریک شما اکنون صاحب یک اکانت PSN ریجن یک یا دو هستید. حالا شما می‌توانید از تمامی امکانات شبکه پلی استیشن استفاده کنید. از این‌که با ما در ساخت اکانت PSN همراه بودید سپاس گذاریم. در صورت بروز هر مشکلی آن را در قسمت نظرات بیان کنید تا ما در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنیم.

برای انلاین بازی کردن با دوستان خود نیازمند پرداخت حق اشتراک PlayStation Plus هستید. شما می‌‌توانید اکانت پلاس سه ماهه و یک ساله را بدون هیچ گونه نگرانی بابت بن شدن دستگاه خود با بهترین قیمت ممکن از فروشگاه نارسیس اصفهان خریداری نمایید.