با سلام خدمت کاربران گرامی سایت. اکثر مواقع شده ک بخواهید کنار اکانت اصلی‌تان اکانت‌های دیگری برای اعضا خانواده بسازید. و جز اکانت اصلی‌تان شخص دیگری به محتویات و اطلاعات شما در کنسول ایکس باکس وان شما دسترسی نداشته باشد قابلیت قفل کودک در کنسول XBOX ONE به شما این قابلیت را می‌دهد که بتوانید فعالیت‌ها و دسترسی‌های اکانت‌های دیگر را محدود کنید. ما به شما آموزش می‌دهیم ک چه طور جز خودتان هیچ شخص دیگری دسترسی به محتوای کنسول و اطلاعات مرورگر و… شمارا نداشته باشد با ما همراه باشید.

 

مایکروسافت این قابلیت را از زمان XBOX 360 در کنسول‌های خود قرار داده است. شاید در نگاه اول کاربردی نداشته باشد ولی اگر افرادی زیادی با کنسول شما در ارتباط هستند و یا افراد کم سن و سال زیادی در خانواده‌دارید شاید موردنیاز باشد؛ زیرا باعث محدودیت فعالیت‌ها و دسترسی اکانت‌های موردنظر می‌شود و با خیال راحت می‌توان اطلاعات خود را در مقابل اشخاص دیگر محفوظ نگه داشت قبل از نحوه اعمال محدودیت و فعال کردن قفل والدین برای کودکان به نکته زیر توجه فرمایید.

توجه: برای اعمال محدودیت‌های اکانت و تعریف دسترسی‌ها نیازمند اینترنت هستید زیرا بخش‌هایی مانند مرورگر و محتویات و بازی‌های شما نیازمند تغییرات آنلاین هست.

 

آموزش فعال کردن قفل والدین برای نظارت و محدود کردن فعالیت‌های اکانت موردنظر در کنسول:

۱- اکانت موردنظر را ایجاد یا انتخاب کنید و سپس به تنظیمات (setting) کنسول رفته و ستون اکانت (account) را پیدا کنید (توجه: اگر از قبل وارد بخش family نشدید بهتر از برای معرفی کردن خود به‌عنوان سرپرست اکانت‌ها اول اکانت خود را وارد بخش family کنید و سپس اکانت‌های جدید جهت اعمال محدودیت و… را به این بخش اضافه کنید.)

 

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

مرحه اول

 

۲- حال گزینه family را انتخاب کرده و پس از انتخاب با گزینه Add to family مواجه خواهید شد آن را نیز مانند گزینه قبل انتخاب کنید

 

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

مرحله دوم

 

۳- سپس مانند عکس زیر به صفحه sign in یا همان ورود به اکانت مایکروسافت خود انتقال پیدا می‌کنید اگر اکانت مایکروسافت دارید وارد اکانت خود شوید اگرنه اکانت جدیدی بسازید و سپس اکانت موردنظر را با ایمیل جدید ثبت کنید.

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

مرحله سوم

 

۴- پس از وارد شدن موفقیت‌آمیز به اکانت مایکروسافت خود به‌عکس زیر برمی‌خورید ک برای ادامه فرایند گزینه I’m an adult رو انتخاب کنید.

 

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

مرحله جهارم

 

۵-پس از انتخاب گزینه I’m an adult به‌عکس زیر برمی‌خورید که اطلاعات اکانت خود شامل شخصی‌سازی و راه‌اندازی ایکس باکس گلد و تغییرات و گزینه‌های امنیتی را نشان می‌دهد. )این بخش و ویرایش آن مخصوص سرپرست است که باید اولین نفر به لیست family اضافه شود.)

 

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

مرحله پنجم

 

۶- حال برای اعمال محدودیت‌ها یک اکانت را انتخاب کرده تا مانند عکس زیر بخش Privacy & Online Safety Setting برای شما قابل‌رؤیت باشد.

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

مرحله ششم: قسمت اول

 

 

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

مرحله ششم: قسمت دوم

 

۷- حال در ستون Privacy & Online Safety مانند عکس زیر می‌توانید به‌صورت پیش‌فرض بر روی ۳ حالت (حالت کودکان. حالت نوجوانان. حالت بزرگ‌سال) اکانت‌ها را  تنظیم کنید. (در صورت تمایل به شخصی‌سازی بیشتر می‌توانید گزینه پایینی یعنی view details & Customized را انتخاب کرده و محدودیت‌ها را اعمال کنید.)

 

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

مرحله هفتم

 

نکته:

۱- در بخش View details & Customize همانند عکس زیر می‌توانید وضعیت آنلاین بودن و… خود را جهت دید عمومی و خصوصی تنظیم کنید.

 

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

نکته اول

 

۲- بخش Access to Content همان‌طور ک در عکس زیر مشاهده می‌کنید جهت دسترسی دادن برای اجرا بازی‌ها مناسب بر سن هر یک از افراد خانواده تعریف‌شده.

 

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

نکته دوم

 

۳- بخش Web Filtering جهت اعمال دسترسی‌های موردنیاز از قبیل: آزاد گذاشتن و مسدود کردن وب‌سایت‌های موردنظر ایجاد فیلتر برای سایت‌های بزرگ‌سالان و… تعریف‌شده است ک در تصویر زیر می‌توانید نمونه گزینه‌های موجود در این بخش را مشاهده کنید.

 

آموزش قفل والدین در XBOX ONE

نکته سوم

 

اگر در هنگام انجام مراحل فوق به مشکلی برخوردید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.